Astrokonstelace - workshopy v Praze

Astrokonstelaceastrologické konstelace


Jak astrokonstelace probíhají?


V astrologických konstelacích pracujeme se svými vnitřními částmi, dovednostmi a životními oblastmi, které jsou v tradici astrologie vyjádřeny planetami a jejich postavením v horoskopu.

Některé části naší osobnosti, schopnosti a dovednosti mohou být dobře rozvinuté, ale jiné mohou být potlačeny, v konfliktu s dalšími oblastmi našeho vědomí či přesvědčeními, nebo naopak mohou být příliš jednostranně rozvíjeny. Cílem konstelací je rozkrýt a zvědomit naše vnitřní naladění a pokusit se ho vyladit tak, abychom byli v životě celistvější, vědomější a úspěšnější.

V úvodu stavění konstelace si za planety - představitele částí osobnosti - vyberete zástupce z účastníků workshopu. Ti je potom díky principu synchronicity ztělesňují podobně jako v rodinných či systemických konstelacích.

Například: konstelace ženy a téma partnerské vztahy. Ty souvisí s postavením Venuše, planety lásky a vztahů. Podíváme se tedy, jak je Venuši a jaké má vztahy k ostatním planetám. Cítí se silně a rozhodně, podporovaná mužskou energií (trigon s Marsem)? Nebo nejistě a ztraceně (kvadrát s Neptunem)? Je emocionální a vášnivá (ve Štíru), nebo je spíš praktická a realistická (v Panně)? Něco jí tísní a dusí (v opozici se Saturnem)? A jak se toto naladění projevuje v jejím běžném životě a vztazích?

Pokusíme se o podobný vhled do situace a možný posun k lepší alternativě vyjádření a prožívání dané konstelace.

Program se bude skládat hlavně z konstelací, ale může také obsahovat krátkou meditaci, volný tanec s tematickou hudbou na rozhýbání a něco málo astrologické teorie.

Tématy astrokonstelací mohou být různé oblasti života, např.:
* partnerské vztahy (Mars/Venuše/Luna)
* sebeprosazení, obrana našich hranic a zájmů (Mars)
* otec, vědomá vůle, životní zaměření (Slunce)
* mateřský princip, citové prožívání, rodina (Luna)
* spiritualita (Neptun, Jupiter)
* stabilita a řád v životě, autority, kariéra (Saturn)
* nezávislost a změna, ispirace (Uran)
* sexualita, moc, peníze (Pluto)
* myšlení, učení se, poznávání nového, praktičnost (Merkur)
* a tak dále…

astrokonstelace


© 2016 Michal Hruška - Astrologocké konstelace